تهدید و اخاذی اینترنتی با انتشار تصاویر خصوصی

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی عامل تهدید و اخاذی اینترنتی و انتشار تصاویر خصوصی شهروند کردستانی در شبکه اجتماعی خبر داد و گفت: به‌هیچ‌ عنوان اطلاعات خصوصی و تصاویر شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ فرامرز شاکری گفت: برابر مراجعه یک شهروند کردستانی مبنی بر تهدید و اخاذی اینترنتی، موضوع به‌ صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فردی ناشناس در فضای مجازی و با ایجاد حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام، وی را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی می‌نماید و در عوض پخش ننمودن تصاویرش از شاکیه درخواست پول و شارژ داشت.

سرهنگ شاکری با اشاره به اینکه در ابتدا شاکیه خود تصاویرش را در فضای مجازی به اشتراک گذاشته است، گفت: با اقدامات فنی گرداننده اکانت اینستاگرامی که فردی اهل و ساکن سنندج بود شناسایی گردید.

وی خاطرنشان کرد: متهم به پلیس فتا احضار و ادله لازم از گوشی وی احصاء گردید، متهم به بزه انتسابی اقرار کرد و پرونده و شاکی جهت تعیین تکلیف قضایی به دادسرا معرفی شدند.

سرهنگ شاکری یادآور شد: با بررسی‌های فنی به‌عمل‌آمده مشخص شد که به سبب آشنایی خانوادگی، اعتماد شاکیه نسبت به متهم جلب می‌گردد و بعد از مدتی با بروز اختلاف میان آن‌ها، متهم به انگیزه انتقام‌جویی اقدام به ساخت اکانت مورد نظر شاکیه نموده و شاکیه را تهدید به انتشار عکس‌هایش می‌نماید و از وی طلب پرداخت پول یا شارژ می‌نماید.

رئیس پلیس فتا کردستان در توصیه به شهروندان خواستار توجه به هشدارهای پلیس فتا شد و گفت: انتشار اطلاعات خصوصی در فضای مجازی جرم است و با منتشرکنندگان برابر قانون جرائم رایانه‌ای برخورد خواهد شد.

سرهنگ شاکری ادامه داد: شهروندان نیز باید دقت نمایند که به‌ راحتی اطلاعات خصوصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند چرا که به‌ راحتی قابلیت سوءاستفاده توسط افراد مجرم را فراهم میآورد.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *