انتشار تصاویر شخصی و خصوصی از دختران در کانال مدلینگ

مسئول پلیس فتا استان گلستان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی از زنان و دختران گرگانی می‌نمود.

به گزارش پلیس فتاف سروان صاحبکاران در تشریح این خبر اظهار کرد: برابر وظایف ذاتی پلیس فتا و براساس رصد و پایش صورت گرفته مشخص گردید فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی خانم‌های گرگانی و فیلم‌های غیراخلاقی و ترویج بی بندوباری در فضای مجازی می‌نمود که موضوع جهت پیگیری و اقدام قضایی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تکمیل تحقیقات فنی و اطلاعاتی نهایتا مدیر کانالی با عنوان گرگان مدلینگ “gorgan_modeling” با ۱۲۳۸ نفر عضو شناسایی گردید، همچنین برابر مستندات استخراج شده از این کانال نمایان‌گر این بود که این تصاویر بدون هماهنگی و اجازه کاربران در این گروه انتشار یافته است، ضمن آن‌که در کنار انتشار تصاویر شهروندان شاهد بارگذاری فیلم های مبتذل بودیم.

این مقام انتظامی یادآور شد: در ادامه روند رسیدگی به پرونده مذکور و ارسال گزارشات و مستندات به مقام قضایی، تعدادی از خانم‌های جوان و نوجوان با مراجعه به پلیس فتا نسبت به انتشار تصاویر خصوصی خود طرح شکایت کرده و خواستار رسیدگی و برخورد قضایی با مدیران کانال مذکور شدند.

سروان صاحبکاران گفت: همچنین تعدادی از شهروندان نیز از طریق تماس تلفنی با پلیس فتا از محتوای بارگذاری شده بر روی این کانال اظهار نارضایتی نمودند.

مسئول فتا استان گلستان افزود: حسب هماهنگی قضایی صورت گرفته با بازپرس محترم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان متهم شناسایی شده و دستگیر گردید و از وی یک دستگاه گوشی تلفن همراه نیز توقیف شد، پس از اقرار به اعمال غیرقانونی خود و ابراز ندامت، هدف و انگیره خود از این اقدام را جلب رضایت افراد، دوست‌یابی و افزایش اعضاء و ‌بالا بردن ممبر کانال مطروحه ‌عنوان داشت.

سروان صاحبکاران از شهروندانی که در ارتباط با محتوای این کانال به نحوی مورد سوء‌استفاده واقع شده‌اند خواست در صورتی که خواستار پیگیری یا رسیدگی قضایی هستند  به پلیس فتا استان یا  دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان مراجعه نمایند.

وی گفت: در این پرونده متهم به استناد مواد  ۱۵،۱۴، ۱۶ و ۱۷  قانون جرایم رایانه‌ای‌ مرتکب جرم شده که  به مرجع قضایی معرفی گردید.

سروان صاحبکاران به شهروندان توصیه کرد: در فضای مجازی از بارگذاری محتوایی که مغایر با قانون می‌باشد خودداری نموده و قبل از ارسال هر پیامی با دقت بررسی نمایند که محتوای پیام چیست و برای چه کسی ارسال می‌شود.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *