کلاهبرداری با عنوان فروش حساب‌های کاربری بازی‌های آنلاین

رییس پلیس فتا خوزستان ضمن هشدار به شهروندان در مورد شیوه‌ کلاهبرداری از طریق فروش حساب‌های کاربری بازی‌های آنلاین گفت: کلاهبرداران با این ترفند از افراد مبالغ هنگفتی درخواست می‌کنند و پس از اطمینان از واریز مبلغ به حساب خود، ارتباطشان را با مالباخته قطع می‌کنند.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ شاهین حسنوند رییس پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و  بیان داشت مدتی پیش از طریق اینترنت با فردی آشنا شدم که اقدام به فروش حساب کاربری (اکانت) بازی‌های آنلاین می‌کرد. با اعتماد به این شخص، مبلغ  سه میلیون ریال به حساب وی واریز کردم . حال با وجود گذشت چند روز از این ماجرا، بازی برای بنده ارسال نشده و فروشنده نیز پاسخگو نیست و هم اکنون از پلیس فتا تقاضای رسیدگی دارم.

این مقام مسئول ادامه داد: با ثبت اظهارات شاکی، پرونده‌ای تشکیل شده و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. در بررسی‌های انجام شده و طی تحقیقات صورت گرفته، هویت صاحب حساب کشف شد و متهم با حکم مقام قضایی به این پلیس احضار شد .

کلاهبرداری فروش اکانت

رییس پلیس فتا خوزستان افزود: اغلب تبلیغات در خصوص خرید و فروش حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های آنلاین، دامی برای فریب و کلاهبرداری از شهروندان است،بنابراین لازم است همه کاربران بخصوص جوانان و نوجوانان در مواجهه با هرگونه خرید و فروش حساب‌های کاربری مراقب باشند و هیچ‌گاه به این تبلیغات توجه نکنند.

این مقام انتظامی بیان کرد، متهم در اظهارات خود گفت: “با اطلاع از سادگی کاربران و سوءاستفاده از اعتماد آنها، برای فروش اکانت بازی با امتیاز بالا، تبلیغات خود را به وسیله پیام برای مالبختگان می‌فرستادم. آنها نیز بدون کوچکترین شکی مبلغ پیشنهادی را به حساب من واریز می‌کردند. بعد از آن نیز با توجه به اینکه از من هیچ‌گونه مشخصات و مدرکی نداشتند با آنها قطع ارتباط کرده و به سراغ نفر بعدی می‌رفتم”.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: علاقمندان به بازی‌های آنلاین پرمخاطب به صورت مستمر در معرض پیشنهادها و تبلیغات خرید و فروش حساب‌های کاربری بازی‌ها هستند و اعتماد بی‌جا به اشخاصی که بیشتر آنها نیز در این بستر ناشناس هستند، عاقبتی جز زیان نخواهد داشت.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *