کلاهبرداری های پوششی با وعده کسب درآمد دلاری

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خبری تازه ای در خصوص یکی از کلاهبرداری های پوششی نوین که وعده کسب درآمد دلاری را به کاربران در فضای سایبری می دهد، پرده برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا استان خراسان رضوی، سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: با توجه به تغییرات شگرفی که فضای سایبری در نحوه و کیفیت زندگی بشر امروز داشته متاسفانه به تناسب این تغییرات، کلاهبرداران و سودجویان نیز رفتارهای خود را تغییر داده و سعی بر رسیدن به اهداف مغرضانه خود را دارند.

سرهنگ جواد جهانشیری ادامه داد: طی رصد و پایش فضای سایبری کارشناسان اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری موفق به شناسایی ترفند برخی سودجویان در فضای سایبری شده‌اند.

وی افزود: این شیوه از جذب سرمایه به شکلی است که در آن صاحب کسب و کار یا به نوعی توسعه دهنده با دعوت از افراد با هر سطح از دانش سایبری و تخصصی در زمینه رمز ارز و تنها با نمایش کلیپ کوتاهی مبنی برنحوه خرید و فروش رمز ارز پیشنهاد کسب درآمد روزنامه ۱۵۰ دلار به بالا را می دهد و در ادامه از وی می خواهد پکیج آموزشی را خریداری و با دنبال کردن و الگو برداری از افراد فعال در حوزه خرید و فروش (تریدینگ رمز ارز) روزانه به صورت دلاری درآمد کسب  نمایند ؛اما واقعیت نهفته شده در این پیشنهادات چست.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی با اشاره به تبلیغات گسترده این نوع از فعالیت ها در فضای سایبر وانواع شبکه های اجتماعی و سایت های آگهی محور گفت: کاربران به محض رویت این تبلیغات ترغیب شده تا درآمد دلاری را کسب نمایند و بلافاصله نسبت به خرید پکیج پیشنهادی اقدام  می کنند و در نهایت فروشنده نرم افزار با استفاده از تبلیغات موفق به فروش پکیج خود می شود .

سرهنگ جهانشیری افزود: افرادی که بدون تحقیق صرفا با رویت آگهی بسته نرم افزاری موصوف را خریداری می نمایند باید بدانند در وهله اول ورود به دنیای کریپتو یا همان رمز ارز مستلزم کسب دانش سایبری و مهمتر از آن اشراف به امنیت و نگهداری از رمز ارز ها در کیف پول دیجیتال و یا صرافی های داخلی و خارجی وهمچنین نقطه ورود وشناخت بازار می باشد و هرگونه اعتماد به شخص دیگر بدلیل غیر متمرکز بودن ماهیت رمزارزمی تواند تبعات جبران ناپذیری را رقم بزند .

این مقام مسئول گفت: نکته بعدی که باید قبل از سرمایه گذاری روی این شکل از کسب درآمد ، به آن توجه کرد این است که تریدرها ساعات متمادی از وقت و زمان خود را در تحلیل و انالیز بازار کریپتو به صورت تکنیکال و فاندامنتال و سایر روشهای آماری صرف می نمایند بنابراین نمی توان گفت این کار به صورت دورکاری و صرفا با دارا بودن یک گوشی می باشد بلکه تمام زمان شما را خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به هزینه صورت گرفته در خصوص خرید بسته های آموزشی هشدار داد: صرفا خرید یک بسته نرم افزاری و محصول دیجیتالی موجب کسب درآمد نخواهد شد و برای کسب درآمد از محصول، می بایست دانش سایبری داشت وضمن آشنایی با اصول کریپتو نیاز به سرمایه اولیه از مقدمات کار است ؛ بنابراین صرفا با خرید محصول دیجیتالی کارکسب درآمد دلاری شروع نخواهد شد بلکه منوط به شرایط دیگر می باشد بنابراین لطفا خوش باور نباشید تا در دام طمع کاران و سودجویان فضای سایبری گرفتار نشوید.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *