کلاهبرداری با شگرد حج فوری و بدون نوبت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فرد کلاهبرداری که با درج آگهی دروغین حج فوری و بدون نوبت در شبکه‌های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد توسط مأموران پلیس فتای استان اصفهان خبر داد.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ سی مصطفی مرتضوی گفت: در پی شکایت خانمی میانسال مبنی بر واریز مبلغ ۵۰ میلیون ریال بابت خرید فیش حج در شبکه‌ اجتماعی تلگرام و عدم دریافت فیش و پاسخگو نبودن فرد موردنظر، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: شاکیه پس از مشاهده تبلیغاتی با عنوان “فروش فوری فیش حج بدون نوبت” در کانال‌های تلگرامی با شخص آگهی دهنده تماس گرفته و مبلغ مذکور را به حساب فرد کلاهبردار واریز نموده است.

وی افزود: مأموران پلیس فتای اصفهان پس از انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی، متهم را شناسایی و پس از نیابت قضائی در یکی از استان‌های جنوبی کشور دستگیر کردند.

سرهنگ مرتضوی خاطرنشان کرد: عدم صبوری متقاضیان و تلاش آنان برای عزیمت فوری به سفر حج و همچنین تسلیم شدن در برابر تبلیغات فریبنده سودجویان در فضای مجازی موجب زیان آنها می‌شود.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای تهیه فیش حج، صرفا به دفاتر سازمان حج و زیارت مراجعه و از مراجعه به، کانال های مجازی و پاسخگویی به پیامک های ناشناس که شهروندان را برنده جوایز مختلف اعلام می‌نماید خودداری کرده تا گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشوند.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *