مراقب سایت‌ها و پیامک‌های جعلی رمز دوم بانکی باشید

رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به اینکه شهروندان مراقب پیامک‌ها و سایت های جعلی درباره دریافت رمز دوم بانکی باشند، از جعلی بودن درگاه ramzepooya.com خبر داد.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان در تشریح این موضوع گفت: با توجه به اینکه رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه سال جاری برای تمامی تراکنش‌های بدون استفاده از کارت به صورت اجباری اجرایی می‌شود از هم اکنون مجرمان سایبری اقدام به طراحی سایت های جعلی در قالب ارائه رمز دوم پویا نموده‌اند.

وی ادامه داد: در تازه‌ترین روش کلاهبرداری، مجرمان از طریق ارسال پیامک عنوان می‌کنند که جهت دریافت رمز دوم پویا به سایت‌ ramzepooya.com مراجعه و اطلاعات خود را وارد نمایند در حالی که سایت معرفی شده یک سایت جعلی و فیشینگ می‌باشد لذا کاربران مراقب پیامک‌ها و سایت‌های جعلی درباره دریافت رمز دوم بانکی باشند.

این مقام ارشد سایبری بیان داشت: فعال‌سازی رمز یکبار مصرف در راستای مقابله با فیشینگ و ارتقاء امنیت تراکنش‌های بانکی انجام خواهد شد و شهروندان باید برای تراکنش‌های بی‌نیاز از کارت بانکی نظیرخرید شارژ، پرداخت قبوض وغیره، اقدام به دریافت رمز پویا (یک بار مصرف) نمایند.

سرهنگ صادقی به شهروندان توصیه کرد: سرویس رمز دوم یکبار مصرف کاملا رایگان است و هموطنان به‌ منظور دریافت رمز و تایید شماره تلفن همراه خود به صورت حضوری به بانک صادرکننده کارت مراجعه نمایند.

رئیس پلیس فتا استان به کاربران فضای مجازی هشدارداد: به لینک‌های دریافتی که از طریق پیامک‌های ناشناس ارسال می‌گردد به هیچ عنوان اعتماد نکرده زیرا هرگونه لینک در پیامک‌ها، که مشتری را به صفحات ساختگی بانک مرکزی و سایر بانک‌ها هدایت نماید، فیشینگ به‌همراه دارد، از این رو توجه به نشانی سایت هر بانک و مراجعه مستقیم به آن ضروری می‌باشد.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *