دستگیری عامل برداشت غیرمجاز به روش اسکیمر

رییس پلیس فتا استان گیلان از دستگیری فردی که با دستگاه اسکیمر بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از حساب‌های بانکی شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ امیرحسین نقی مهر ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: پس از شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر مجاز و خالی شدن حساب بانکی آنها، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان  پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه از تمامی شکات پرونده و اشتراک گیری ریز تراکنش های حساب های بانکی آنان مشخص گردید که تمامی این افراد از یک شخص در پوشش میوه فروش دوره گرد اقدام به خرید نموده و متهم از عدم آگاهی آنان سو استفاده و با استفاده از دستگاه اسکیمر، اقدام به کپی کردن کارت بانکی و سرقت از حساب آنها می کرد را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یکی از استان غرب کشور دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان گیلان ادامه داد: متهم ۲۱ ساله در ابتدا جرم خود را انکار نموده و در نهایت با توجه به مستندات ارائه شده اعتراف کرد و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

توصیه های سرهنگ نقی مهر

رئیس پلیس فتا استان گیلان به شهروندان توصیه کرد: به هنگام خرید از دست فروشان یا افرادی که دستگاه های کارت خوان دارند نسبت به عدم دستکاری و اتصال وسیله اضافه‌ به این دستگاه ها اطمینان حاصل کرده و ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.

سرهنگ نقی‌مهر یادآور شد: تغییر دوره ای رمز یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمان سایبری است.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *