اجاره حساب و کارت های بانکی برابر است با مشارکت در جرم

رئیس پلیس فتا استان گلستان هشدار داد: شهروندان از در اختیار قرار دادن حساب و یا کارت های بانکی خود نزد سایر افراد خودداری کنند چرا که در صورت وقوع جرم، به عنوان صاحب حساب بانکی باید در محاکم قضایی پاسخگو بوده و ضرر و زیان شاکیان را پرداخت کنند.

سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان اظهار کرد: متأسفانه افراد ناآگاه و بعضاٌ نیازمند با سوء استفاده عده ای سودجو، کارت های بانکی خود را در اختیار مجرمین قرار داره  و مبالغی را جهت اجاره از آن ها دریافت می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متأسفانه بعضی از شهروندان به علت وجود مشکلات اقتصادی فریب کلاهبرداران را خورده و اقدام به بازگشایی حساب بانکی و اجاره آن می‌کنند که در نهایت با سوء استفاده از این حساب بانکی از سوی مجرمان سایبری در محاکم قضایی به‌عنوان مجرم شناخته می‌شوند.

سرهنگ پرسا یادآور شد: شهروندان باید به خاطر بسپارند که از طریق اجاره حساب یا کارت بانکی نه تنها در سایت های قمار و شرط بندی بلکه موارد مجرمانه دیگری مثل پولشویی، کلاهبرداری های مالی، فرار مالیاتی و… نیز امکان پذیر است که هرکدام از این جرایم مجازات خاص خود را دارد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان به شهروندان توصیه کرد: مطابق قوانین و مقررات جاری، مسئولیت تمام تراکنش ها و مبادلاتی که از طریق حساب و کارت بانکی شهروندان انجام می‌شود بر عهده صاحب حساب است و هیچ ادعایی مبنی بر اجاره دادن حساب برای مراجع قانونی، مالیاتی، انتظامی و قضائی قابل قبول نیست.

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *