اختلاف خانوادگی که با توهین و فحاشی به اینستاگرام کشیده شد

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فردی که به علت وجود اختلافات خانوادگی با یکی از بستگان خود، اقدام به ایجاد مزاحمت، توهین و فحاشی علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان سمنان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و عنوان کرد شخصی ناشناسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پیام‌های توهین‌آمیز، موجب سلب آسایش وی شده است، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال پیام مبادرت به ایجاد مزاحمت و فحاشی برای شاکی پرونده کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده ، متهم در کمترین زمان ممکن شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهمه در بازجویی به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی اظهار داشت، شاکی از بستگان وی بوده و به دلیل اختلافات خانوادگی اقدام به ارسال پیام‌های توهین‌آمیز علیه وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده ام .

رئیس پلیس فتا سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می شود، به کاربران هشدار داد: هرگونه مزاحمت برای اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی و طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی، جرم بوده و قانون‌گذار برای مرتکبین این قبیل از جرایم، مجازاتی پیش‌بینی کرده است.

منبع: پلیس فتا

پرسش و پاسخ رایگان در حوزه جرایم اینترنتی | اینجا کلیک کنید

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *