فحاشی به استاد در فضای مجازی به قصد انتقام از دو نفر

سرهنگ‌ دوم مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر گفت: با شکایت استاد دانشگاه مبنی بر توهین و فحاشی اینترنتی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی و اخذ استعلامات مشخص شد فردی ناشناس با ارسال پیام خصوصی از طریق لینک یکی از کلاس های آنلاین با هویت یکی از دانشجویان اقدام به توهین و فحاشی به استاد کرده، که وی شناسایی شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: متهم از طریق فرد دیگری که در ترم های گذشته طی گذراندن دوترم پیاپی موفق به اخذ نمره قبول از استاد نگردیده مامور به فحاشی به استاد میگردد که با هویت و آی پی یکی از شاگردان همان کلاس اقدام به این کار کرده است که مشخص شد متهم ردیف اول علاوه بر استاد با یکی از هم دانشگاهیان خود نیز خصومت داشته و با یک حرکت سعی داشته از دو نفر انتقام گیرد.

این مقام انتظامی گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

وی بیان داشت: کاربران در فضای سایبری باید مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی بد‌گمانی و شک یا انتقام‌جویی و یا سرگرمی و… برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، چرا که همانطور که گفته شد مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

ابوطالبی متذکر شد: متاسفانه برخی کاربران با تصور اینکه استفاده از نام و شهرت افراد دیگر در این فضای سایبر جرم نیست و برای سرگمی با نام دیگران اکانت، گروه و یا صفحه‌ای ایجاد میکنند، لذا توجه داشته باشند، اینکار جرم تلقی شده و عواقب قضایی در‌پی خواهد داشت، بنابراین کاربران فضای مجازی توجه داشته باشند جعل هویت و عنوان شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در فضای مجازی زیاد اتفاق می‌افتد که سازمان‌ها و شخصیت‌ها می‌توانند این موضوع را رصد و با طرح شکایت در دفاتر خدمات قضایی موضوع را پیگیری کنند.

منبع: پلیس فتا

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *