تهدید به افشاء اطلاعات محرمانه در فضای مجازی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل انتشار مطالب توهین آمیز علیه یکی از شهروندان و تهدید به افشاء اطلاعات محرمانه مربوط به وی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شد فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به درج مطالب توهین آمیز علیه او نموده و وی را تهدید به افشاء اطلاعات محرمانه می کند.

این مقام انتظامی بیان نمود: کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و با مطالعه اظهارات شاکی و مستندات موجود در پرونده متوجه شدند مدتی است فردی در فضای مجازی شاکی را تهدید به افشاء اطلاعات محرمانه می کند و با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی با نوشتن مطالب خصوصی مربوط به ایشان تصاویری از وی منتشر می کند و همین امر موجب از بین رفتن آبروی شاکی شده است.

وی افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری این پلیس ردپای مجرم در فضای مجازی شناسایی شد و پس از تحقیقات تکمیلی اطلاعات کامل هویت وی به دست آمد.

سرهنگ گودرزی بیان داشت: در آخرین اقدامات این پرونده پس از تشریفات قضایی مجرم که از همکاران شاکی بود در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ  با حکم قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد اما پس از روبه رو شدن با شاکی بزه انتسابی را پذیرفت و علت این کار را انتقام جویی و رقابت کاری اعلام کرد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقییقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *