زوج جوان قربانی تبلیغ آتلیه عکاسی شدند

رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری صاحب آتلیه عکاسی که با انتشار تصاویر خصوصی زوج جوان به‌عنوان تبلیغات آتلیه در شبکه اجتماعی اینستاگرام، موجب هتک حیثیت آنها شده بود، خبر داد.

سرهنگ محمدعلی آدینه لو، رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی وی و همسرش در فضای مجازی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی و با هماهنگی مقام محترم قضایی، مالک آتلیه به عنوان متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به پلیس فتا استان زنجان احضار شد.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: متهم پس از روبه‌رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشت: مدتی است که برای تبلیغ آتلیه خود، اقدام به ساخت صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام نمودم و تصاویر تعدای از مشتریانم را بدون اجازه آنها به‌عنوان مدلینگ انتشار می‌دادم.

این مقام سایبری با بیان اینکه عکس‌برداری و انتشار عکس بدون اجازه از دیگران جرم می‌باشد، افزود: از شهروندان درخواست داریم جهت عکس‌برداری به آتلیه‌های معتبر و دارای جواز کسب مراجعه نمایند.

سرهنگ آدینه‌لو به هموطنان توصیه کرد: به تبلیغات گسترده آتلیه‌هایی که فاقد مجوز و محل فعالیت می‌باشند توجه نکنند و مراقب سوء استفاده افراد فرصت طلب از تصاویر خصوصی در آتلیه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و مراسمات جشن و عروسی باشند.

منبع: پلیس فتا

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *