استوری که منجر به شکایت شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از شناسایی فردی خبر داد که با استوری کردن مطالبی موجب آبروریزی شاکی پرونده در یکی از شبکه های اجتماعی شده بود.

سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه شکوائیه‌ای بیان نمود که در یکی از شبکه های اجتماعی فردی اقدام به انتشار استوری بر علیه وی نموده است که از پلیس رسیدگی به موضوع را خواستار شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در راستای رسیدگی به موضوع و حفظ آبروی این شهروند، کارشناسان پلیس فتا ضمن تشکیل پرونده قضائی برای فرد یا افراد مرتبط، رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با بررسی علمی و تخصصی صورت گرفته برروی موضوع توسط افسران پلیس فتا استان عامل ایجاد کننده و گرداننده صفحه که اقدام به انتشار استوری بر علیه شاکی پرونده نموده بود مورد شناسایی قرار گرفت.

وی بیان داشت: پس از هماهنگی با مقام قضائی عامل انتشار استوری جهت پاسخگویی به اعمال خود به پلیس فتا فراخوانده شد که با حضور در مقر پلیس عنوان کرد با شاکی پرونده در سالهای گذشته سر موضوع  مالی به اختلاف خورده بودند و در این خصوص نیز پرونده قضائی در دادسرا داشته اند که پس از صادر شدن حکم بر علیه وی اقدام به انتشار استوری کردم.

این مقام سایبری ادامه داد: شاکی با بیان اینکه از جرم بودن این کار خود مطلع نبوده ضمن پاک کردن مطالب استوری برعلیه شاکی پرونده برای پاسخگویی به قانون به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا منتقل گردید.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: کاربران عزیز ضمن افزایش سواد سایبری خود باید به این موضوع دقت کنند که انتشار هرگونه مطلب توهین آمیز بر علیه دیگران، هتک حیثیت و نیز مزاحمت در فضای سایبر جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *