اخاذی اینترنتی با درج آگهی استخدام مدلینگ

رئیس پلیس فتا اصفهان از نقشه شوم فردی که با درج آگهی استخدام مدلینگ خانم اقدام به تهدید و اخاذی از دختر جوان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: در پی شکایت دختر جوان مبنی بر اینکه با هدف فعالیت در زمینه مدلینگ، اقدام به ارسال تصاویر خصوصی خود برای فردی ناشناس کرده و پس از آن مورد تهدید و اخاذی قرار گرفته است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی اظهار داشت پس از مشاهده آگهی استخدام مدلینگ خانم در یکی از سایت‌های تبلیغاتی به فرد آگهی دهنده از طریق شبکه‌های اجتماعی درخواست خود را ارسال کردم، سپس وی درخواست تصاویر خصوصی از من کرد، پس از دریافت تصاویر اقدام به ارسال پیام‌های تهدید آمیز و تقاضای وجه در قبال عدم انتشار تصاویر کرده است.

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهم شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوء استفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.

وی با بیان این‌ که برخی افراد تمایل دارند که مورد توجه دیگران قرار بگیرند ، هشدار داد : برخی سودجویان و کلاهبرداران از طعمه‌های خود می‌خواهند که تن به خواسته‌های شیطانی آنها بدهند و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند .

منبع: پلیس فتا

نمونه شکواییه تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی | اینجا کلیک کنید

468 ad

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *